« powrót 01 grudnia 2019

Świąteczna Zbiórka Żywności

W zbiórce żywności uczestniczyło 75 wolontariuszy – uczniów różnych klas pierwszych, drugich i trzecich I Liceum Ogólnokształcącego im. Oskara Kolberga w Kościanie

W dniach 29 i 30 listopada 2019 r. odbyła się ogólnopolska akcja charytatywna – świąteczna zbiórka żywności. Na terenie całego kraju przeprowadzona ona została w ponad 3 tys. sklepów w 500 miejscowościach.

Na terenie naszego miasta świąteczna zbiórka żywności przeprowadzona została w dwóch dniach: w piątek 29. 11. 2019 r. w godz. od 14.00 do 20.00 oraz w sobotę, w dniu 30. 11. 2019 r. od godz. 9.00 do godz. 20.00.

Akcja ta została zorganizowana pod hasłem „Dodaj świętom smaku”. Organizatorem zbiórki żywności na naszym terenie był Związek Stowarzyszeń Federacja Polskich Banków Żywności (Bank Żywności Leszno) przy współpracy ze Stowarzyszeniem Na Rzecz Dzieci z Niepełnosprawnością Intelektualną „Patrzmy Sercem” natomiast partnerem strategicznym akcji była firma „Kamis” oraz „McCormick”. Patronem medialnym było Polskie Radio „Jedynka”. Dodatkowo akcję wspierał market „Tesco”.

W zbiórce żywności uczestniczyło 75 wolontariuszy – uczniów różnych klas pierwszych, drugich i trzecich I Liceum Ogólnokształcącego im. Oskara Kolberga w Kościanie natomiast miejscem zbiórki były 4 supermarkety na terenie Kościana: Kaufland, Netto, Lidl oraz Tesco.

Kościaniacy po raz kolejny wykazali się dużym zrozumieniem oraz solidarnością z potrzebującymi. Zebrano wiele kilogramów produktów spożywczych, głównie oleju, cukru, mąki, makaronu, przetworów warzywnych i owocowych, konserw oraz różnych słodyczy, które trafią do potrzebujących na świąteczne stoły w naszym regionie.

Wszystkim zaangażowanym w akcję serdecznie dziękujemy.

Robert Padurek

 

« powrót Drukuj

Czytaj również:

I Liceum Ogólnokształcące im. Oskara Kolberga
Aleja Kościuszki 3, 64-000 Kościan
telefon i faks: +48 65 512 04 04
realizacja:Studio Fabryka