« powrót 24 maja 2022

Debatancka wiosna w Kolbergu

Członkowie Koła Debatanckiego Kolberga postanowili ponownie podjąć wyzwanie i wziąć udział w rywalizacji z innymi szkołami.

Uczniowie z klasy 3d1 w składzie: Joanna Serdecka, Julia Klimaszyk, Tomasz Jąder i Igor Ratajczak wystąpili na turnieju „Odzyskani Bohaterowie” organizowanym przez Muzeum Dom Rodziny Pileckich. Udało im się dotrzeć do etapu ćwierćfinałowego. Podczas turnieju Kolbergowicze poznali wielu interesujących bohaterów polskiej historii zapomnianych przez szkolne podręczniki. Kolejne debatanckie zmagania były udziałem drużyny składającej się z uczennic klasy 2d i 3c1. Tym razem był to turniej Zrozumieć Historię – Młodzież Debatuje organizowany przez Instytut Pamięci Narodowej. W skład drużyny wchodziły: Agnieszka Olejnik, Zuzanna Michalska, Wiktoria Kraszewska i Liliana Bąk. Drużyna doszła do półfinałów z dwoma zwycięstwami 3-0 w fazie grupowej. Dziewczyny zdobyły niesamowite doświadczenie i poczuły smak sukcesu .

Jednak to nie koniec debatanckich zwycięstw. Drużyna w składzie: Joanna Serdecka, Julia Klimaszyk, Tomasz Jąder i Igor Ratajczak przystąpiła 23.04 do turnieju o tematyce społeczno-prawnej zorganizowanego przez fundację Court Watch. Drużyna wraz z jedenastoma kibicami pojechała do poznańskiego Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Dzięki grupie wsparcia podczas rywalizacji panowała iście debatancka atmosfera. Drużyna wygrała wszystkie debaty !!!

Joanna Serdecka, Julia Klimaszyk, Tomasz Jąder i Igor Ratajczak 4 czerwca br.,  jako jedna z 8 drużyn z Polski, wezmą udział w finale, który odbędzie się w Naczelnym Sądzie Administracyjnym w Warszawie

                                                                                                    

                                                                                                    Trzymajcie kciuki !

 

                                                                                                       Julia Klimaszyk

                                                                                                          Lilianna Bąk

 

« powrót Drukuj

Czytaj również: