« powrót 28 listopada 2022

Świąteczna Zbiórka Żywności XI 2022

Pod hasłem “Święta godne, a nie głodne” przeprowadzona została 26 edycja Świątecznej Zbiórki Żywności. Stacjonarna zbiórka odbyła się w dniach 25-26 listopada w ponad 2000 sklepów największych sieci handlowych oraz mniejszych, lokalnych sklepów w ponad 500 miastach w całej Polsce.

Na terenie naszego miasta Świąteczna Zbiórka Żywności przeprowadzona została w dwóch dniach: w piątek 25. 11. 2022 r. w godz. od 1400 do 1900 oraz w sobotę, w dniu 26. 11. 2022 r. od godz. 900 do godz. 1900.

Organizatorem zbiórki żywności na naszym terenie był Związek Stowarzyszeń Federacja Polskich Banków Żywności (Wielkopolski Bank Żywności w Poznaniu) przy wsparciu Samorządu Województwa Wielkopolskiego oraz współpracy ze Stowarzyszeniem Na Rzecz Dzieci z Niepełnosprawnością Intelektualną „Patrzmy Sercem”. Partnerem strategicznym akcji była firma „Kamis” oraz „McCormick” zaś patronem medialnym Polskie Radio „Jedynka”.

W zbiórce żywności uczestniczyło 52 wolontariuszy – uczniów różnych klas pierwszych, drugich, trzecich i czwartych I Liceum Ogólnokształcącego im. Oskara Kolberga w Kościanie natomiast miejscem zbiórki były 3 supermarkety na terenie Kościana: Kaufland, Netto oraz Lidl.

Kościaniacy po raz kolejny wykazali się dużym zrozumieniem oraz solidarnością z potrzebującymi. Zebrano wiele kilogramów długoterminowych produktów spożywczych, głównie oleju, cukru, mąki, makaronu, przetworów warzywnych i owocowych, konserw oraz różnych słodyczy, które trafią do potrzebujących na świąteczne stoły w naszym regionie.

Wszystkim zaangażowanym w akcję serdecznie dziękujemy.

« powrót Drukuj

Czytaj również: