« powrót 31 marca 2015

Złote pióro Kolberga 2015

3 edycja Konkursu Ortograficznego „Złote pióro Kolberga” przeszła do historii. W finale, który odbył się 27 marca 2015 roku, zwyciężyła Marlena Bryszak – uczennica klasy 2f z naszej szkoły.

„To nie fiu bździu, ni tam śmichy-chichy, ale serio sprawa” – słowami jednego z tegorocznych dyktand można podsumować ortograficzne potyczki. Na finał turnieju do KOLBERGA zjechało 75 uczniów gimnazjów i szkół średnich z: Kościana, Gostynia, Borowa, Wielichowa, Starych Oborzysk, Kamieńca, Leszna, Czacza, Krzywinia i Nietążkowa.

Po wyłonieniu 23 półfinalistów (w 1923 roku odbyła się w KOLBERGU pierwsza matura) i zakwalifikowaniu do decydującego turnieju 11 finalistów (11 maturzystów przystąpiło do pierwszego egzaminu dojrzałości w 1923 roku)  doszło do ostatecznej językowej batalii o tytuł MISTRZA!

Po sprawdzeniu finałowego dyktanda oraz krzyżówki komisja orzekła – podkreślając bardzo wysoki poziom umiejętności wszystkich uczestników – że ZŁOTE PIÓRO KOLBERGA zdobywa Marlena Bryszak, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Oskara Kolberga w Kościanie.

Finałowa „11” została nagrodzona atrakcyjnymi nagrodami ufundowanymi przez Burmistrza Miasta Kościana, Starostę Kościańskiego, Bank Spółdzielczy w Kościanie, Bank PKO Oddział w Kościanie, Hurtownię Papierniczą AFLA, Firmę SEVEN, Studio Fotograficzno-Filmowe FILIPson, Ksiągarnię z ul.  Szczepanowskiego w Kościanie.

Lista laureatów 3 edycji Konkursu Ortograficznego ZŁOTE PIÓRO KOLBERGA 2015

Zdjęcia: Joanna Pluta, klasa 3e

           Pani Karina Jankowska "Gazeta Kościańska"

Pliki do pobrania:

« powrót Drukuj

Czytaj również: