« powrót 14 października 2022

ŚWIĘTO EDUKACJI NIEBANALNIE

„Zacznijmy od Bacha” – w taki nieoczekiwany sposób rozpoczęli dzisiejszą akademię prowadzący Paulina Grochowa i Cezary Wójciak.

Niebanalne wykonanie piosenki Zbigniewa Wodeckiego przez Julię Wopińską, Magdalenę Walczak i Martę Olejniczak wprowadziło uczestniczących w akademii nauczycieli, pracowników szkoły, uczniów oraz zaproszonych gości w odświętny nastrój. A była to tylko zapowiedź wielu innych artystycznych niespodzianek przygotowanych przez „kolbergowiczów”.

Pani dyrektor Małgorzata Andersz rozpoczęła swoje wystąpienie, jak to ma w zwyczaju, od bardzo inspirującego cytatu. Tym razem przytoczyła słowa Henry Forda: „Połączenie sił to początek, pozostanie razem to postęp, wspólna praca to sukces”. Były gratulacje i życzenia dla wszystkich pracowników szkoły, bo każdy, kto w szkole pracuje, pracuje dla przyszłości. Pani Dyrektor podziękowała też władzom miasta Kościana za wsparcie różnorodnych działań szkoły i zrozumienie potrzeb. Nauczyciele usłyszeli, że ich wysiłek jest dostrzegany: „Widzę, że przychodzicie Państwo do pracy nie dlatego, że musicie, ale dlatego, że chcecie. Tworzycie wspaniały zespół”. Rodzice także usłyszeli życzenia, bo to wszak nasze wspólne święto, a słowa skierowane do uczniów: „Niech zawsze towarzyszy wam pasja, pozostańcie wierni marzeniom” zrobiły wrażenie. Pani Dyrektor wyraziła też życzenia chyba wszystkich zebranych, aby nadchodzące czasy dały nam stabilizację i choć trochę czasu na nudę. Czego jeszcze życzyć szkole? Odważnych marzeń i optymizmu mimo wszystko!

Biorący udział w uroczystości zaproszeni goście: Burmistrz Miasta Kościana  pan Piotr Ruszkiewicz, Proboszcz Parafii Farnej ks. kanonik Paweł Skrzypczak, Przewodniczący Rady Rodziców pan Mariusz Banasiak przyłączyli się w swoich wystąpieniach do życzeń.

Tradycją Dnia Edukacji Narodowej jest wręczanie nagród nauczycielom i innym pracownikom szkoły. Tak było i tym razem. Nagrodzeni nauczyciele i inni pracownicy odebrali nagrody na scenie przy aplauzie zebranych.

Po pięknej piosence w wykonaniu Moniki Stachowiak i Anastazji Górnej przy akompaniamencie skrzypcowym Bohdana Jakovenki przyszedł czas na życzenia od młodzieży. „Poczucia spełnienia” wybrzmiało najsilniej wśród innych życzeń. Macie rację, kochani uczniowie – to jest bardzo ważne.

I znów wróciliśmy do wspaniałego programu w wykonaniu naszych artystów. „Pieśń o szczęściu” do słów Krzysztofa Kamila Baczyńskiego zaśpiewali Julia Wopińska i Maciej Wesołek, akompaniował prof. Krzysztof Wopiński. Utwór „Dni, których nie znamy” miał więcej wykonawców – Monika Stachowiak, Anastazja Górna, Alicja Domagała (śpiew) i Bohdan Jakovenko (akompaniament na skrzypcach – wirtuozerski!). Na koniec jeszcze raz Julia Wopińska, tym razem solo w piosence Adele „Skyfall” i do tego przy własnym akompaniamencie na fortepianie.

Wszystkim artystom należą się słowa uznania – wybraliście oryginalny repertuar i wykonaliście go, jak to określiła w podziękowaniach Pani Dyrektor, genialnie. W dużej mierze dzięki wam spędziliśmy tę godzinę na auli z wielką przyjemnością i w niebanalny sposób.

 

Urszula Iwaszczuk

« powrót Drukuj

Czytaj również: